+48 518 460 420

Blog

Czy wiesz, że płyny micelarne powinno się zmywać?

Preparaty micelarne w ostatnim czasie są bardzo popularne, ale niestety często źle stosowane. Istnieje takie przeświadczenie, że gdy zmywamy makijaż za pomocą wacików kosmetycznych płynem czy żelem micelarnym, możemy nałożyć krem i taką skórę zostawić na noc a jeszcze bardziej mylne, że możemy takim preparatem zastąpić tonik. Nie odpowiedni marketing często znanych firm w stylu ” płyn 3w1 demakijaż, tonizacja i pielęgnacja”, jeszcze bardziej klientów wprowadza w błąd. Jest to jeden z często popełnianych błędów przy pielęgnacji, który powoduje problemy ze skórą, dlaczego?

Trzeba zacząć od tego podstawowego składnika. Płyny czy inne preparaty micelarne, jak sama nazwa wskazuje zawierają micele.

A czym są micele?
Są to mikroskopijne cząsteczki zbudowane z części hydrofilowej i hydrofobowej, działają na zasadzie magnesu. Bardzo fajnie usuwają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i makijaż, ale czym one dokładnie są?

No właśnie, micele to surfaktanty czyli detergenty. I każdy detergent czy mocniejszy czy łagodniejszy powinno się zmyć wodą. Pozostawienie detergentów na skórze przez dłuższy czas może działać drażniąco, wysuszać i podrażniać naskórek. Może powodować wypryski a także utrudniać wnikanie w głąb substancji odżywczych z kremu, który stosujemy po demakijażu. Zaburza się także nasza naturalna równowaga zasadowo-kwasowa skóry, a co najgorsze może dochodzić do uszkodzeń warstwy hydrolipidowej skóry.

Temat odnośnie naszej warstwy hydrolipidowej też jest ciekawy, ale to na „później” 🙂

A więc kto jeszcze tego nie robił od dziś, myjemy buźki wodą po micelach 😉 Jeżeli macie problem z wodą kranową może być przegotowana czy mineralna.

Może cię także zainteresować...